4 דברים שחובה שתדעו על המצבר שלכם על פי חוק

בכל רכב, המצבר הוא אחד הרכיבים החשובים ביותר. בעוד שיש ברכב תקלות שמהן אנחנו יכולים להתעלם בטווח הקצר, בלי מצבר הרכב שלנו פשוט לא יוכל לנסוע. לא כל הנהגים מודעים לעובדה שיש כמה חוקים שנוגעים למצבר חלק באופן עקיף וחלק באופן ישיר. אנחנו כאן כדי לספר לכם על מספר חוקים שנוגעים למצבר של הרכב וחשוב שכל נהג יכיר אותם. 

 

המצבר לרכב

קניית מצבר לרכב היא צעד שאנחנו צריכים לבצע מידי פעם, לאור העובדה שתוחלת החיים של מצבר רגיל היא כמה שנים. המצבר הוא מעין סוללה שמותקנת ברכב, והתפקיד שלו הוא להפעיל מערכות שלא תלויות במנוע. תאורה, מולטימדיה ומערכת ההתנעה עצמה כולן עובדות על בסיס המצבר, ולכן ברגע שיש לכם תקלה במצבר אתם לא תוכלו לנסוע עד להחלפה שלו.

המצבר לרכב

פינוי המצבר

החוק הראשון שעליו נדבר נוגע לפינוי של המצבר. כאמור, המצבר הוא מעין סוללה ולכן לא ניתן לזרוק אותו לפח האשפה כאשר הוא סיים את חייו. השלכה של מצבר לפח האשפה עלולה לייצר זיהומים ולכן יש לאסוף את המצברים התקולים לאתר מיוחד שבו ניתן לפנות אותם. במכון להחלפת מצברים תוכלו למסור את המצבר הישן והם כבר ידעו מה לעשות איתו.

 

התקנת מצבר חדש ברכב

כאשר אתם מתקינים מצבר חדש ברכב, חשוב לדעת שלא כל מצבר יכול להיכנס לרכב. חלק מהמצברים לא יוכלו להיכנס מבחינה טכנית, אולם אחרים אסורים על פי חוק. קשה לתת כלל מנחה אולם מצבר שנכנס לרכב שלכם צריך להיות כזה שמתאים לסוג הרכב הזה. המטרה של החוק היא שמירה על הביטחון שלכם.

התקנת מצבר חדש ברכב

שימוש במצבר משומש

כאשר אתם באים להחליף מצבר, יש מקרים שבהם יציעו לכם להתקין מצבר משומש כדי להוריד את העלות של ההחלפה. מבחינת החוק האפשרות הזו מותרת, כמובן בתנאי שהמצבר המשומש הוא במצב סביר שמאפשר להתקין אותו ברכב אחר.

 

ייבוא מצברים לישראל

החוק האחרון שעליו נדבר נוגע לייבוא של מצבר לישראל. כמו כל רכיב שיש לו השלכה על בטיחות, כך גם המצבר חייב לעבור אישור של מכון התקנים כדי שהוא יוכל להיכנס לישראל. המטרה של החוק היא למנוע מצב שבו נכנסים לארץ מצברים לא טובים, דבר שאולי יוזיל את העלות של המצברים אולם יעמיד בסכנה את הנהגים שמתקינים ברכבים שלהם את אותם מצברים.

 

לסיכום

המצבר הוא חלק ברכב שנועד לאפשר הפעלה של מערכות שלא תלויות במנוע. כמו עוד חלקים ברכב, גם ביחס למצבר יש כמה חוקים שכדאי להכיר. החוק הראשון נוגע לפינוי של המצבר, שלא מאפשר לכם לזרוק אותו לאשפה רגילה. בנוסף, התקנה של מצבר חדש ברכב צריכה להיעשות רק אם המצבר הזה אכן מתאים לרכב שלכם. ייבוא מצבר לישראל מותר אם הוא עומד בתקן הישראלי.

4 דברים שחובה שתדעו על המצבר שלכם על פי חוק

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף סביב הנושא
מיגון אש בישראל – מהן תקנות החובה?

מיגון אש הוא נושא חשוב ביותר בישראל, במיוחד לאור האיומים הביטחוניים המתמשכים והסכנה של שריפות והתלקחויות. מטרתו העיקרית של מיגון אש היא להגן על חיי

מהו ביטוח תכולת דירה ולמה זה חשוב?

הבית שלנו הוא המקום שאנחנו מרגישים בו הכי בנוח. המקום בו אנו ישנים, אוכלים ויכולים לחוות רגעים יפים עם החברים שלנו והמשפחה שלנו. אנחנו יכולים

משרד עורך דין חדיד - הלד
עו"ד תביעות ביטוח - משרד עורך דין חדיד - הלד

משרד עו"ד  חדיד – הלד מתעסק בדיני תביעת ביטוח או נזיקין ומייצג בהצלחה רבה מאות עובדים ומעסיקים עד למיצוי זכויותיהם. פנו אלינו עוד היום כדי להבטיח טיפול מהיר ויעיל בתביעה שלכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?