באילו מקרים ניתן לתבוע חבות מוצר ולמה אתם חייבים ביטוח אחריות מוצר!

בתקופה האחרונה ישנה עלייה משמעותית במספר הצרכנים שמגישים תביעה לחבות מוצר נגד יבואנים, קבלנים ויצרנים שעשויים להיפגע מכך באופן אנוש. תרחיש חריג זה הוביל לשיח ער בנושא שגרם לנו להעלות סדרת מדריכים שתעסוק בתחום. במדריך הנוכחי נציג בפניכם את המקרים שמאפשרים הגשת תביעה מסוג זה ונרחיב אודות הביטוח הייעודי שצריך להימצא בקרב בעלי העסקים.

 

המקרים שמובילים לתביעת חבות מוצר

סביר להניח ששמעתם בעבר על חוק האחריות למוצרים פגומים. מדובר בחוק שקובע שאתם, היצרנים, אחראיים על מוצרים שייבאתם, שיווקתם או ייצרתם. שכן, צרכנים יכולים להוכיח שנגרם להם נזק כלשהו מהמוצר. תרחיש שכזה עשוי להוביל להגשת תביעת נזיקין בבית המשפט שעלולה לגרום לכם לשלם סכומים גבוהים של כסף. חשוב לציין ש"במקרה הטוב" מדובר בתשלומים שנעים סביב כמה מאות אלפי שקלים, בעוד במקרים אחרים מדובר במיליון שקלים ואף יותר. הסכום נקבע בהתאם לגובה הנזק שאירע לצרכן או הצרכנים שהגישו את התביעה.

הסכם ביטוח אחריות

 

תכירו את הביטוח שיגן עליכם

אף אחד לא רוצה להתמודד בגפו מול תביעה שעומדת על מיליון שקלים. תרחיש זה יכול לעבור יחסית בקלות, אם יהיה בידיכם מראש ביטוח חבות מוצר. שכן, זה יגן עליכם במידה וצרכנים יתבעו אתכם בבית המשפט. נדגיש שפוליסה מסוג זה תגן עליכם, היבואנים, היצרנים, בעלי המסעדות או השווקים במידה ואירע לצרכן אחד או יותר מהתרחישים הבאים:

  • נזק גופני קל – קשה
  • נזק נפשי
  • נזק לרכוש
  • נזק לצד שלישי

 

ההרחבות האפשריות לביטוח

הפוליסה שהוצגה לעיל מכסה את ההוצאות המשפטיות שעשויות להתרחש בהמשך, אך לא רק. שכן, תוכלו לקבל גם פיצויים נוספים, במידה ותחליטו לבחור באחת או יותר מההרחבות הבאות:

  1. הגנה בהליך פלילי ומנהלי שכולל מינוי של עורך דין
  2. הרחבה שמאפשרת קבלת הוצאות על החזרה של מוצרים פגומים
  3. פגיעה אישית שאירעה לבעל העסק שבאה לידי ביטוי בעקבות חדירה לפרטיות, לשון הרע או עוגמת נפש

 

ביטוח חבות מוצר – למי זה מתאים?

בחרנו להתעכב על קהל היעד הנפוץ ביותר של ביטוח חבות המוצר, כדי שתוכלו לבדוק אם אתם נכללים בתוכו. מדובר לצורך הדוגמא בקבלנים שמוסרים נכס בסיום הבניה. שכן, אלה זקוקים לא פעם לתקופת כיסוי שתבוא לידי ביטוי גם לאחר סיום העבודות הקבלניות. לצד זאת, ניצבים גם בעלי מסעדות שצריכים לקבל כיסוי ביטוחי על תרחישים נפוצים שקורים ללקוחות, לדוגמא: קלקולי קיבה, נזק שאירע בעקבות חפץ זר שנפל למנה ועוד. נדגיש בהזדמנות זו שבעלי עסקים מתחומים אלה ואחרים צריכים ליצור קשר עם חברת ביטוח בהקדם.

 

לסיכום

מדריך זה הציג בפניכם את המקרים הנפוצים שמאפשרים הגשת תביעת חבות מוצר. בשלב זה אתם מכירים בהם מקרוב, כך שנותר לכם רק ליצור קשר עם חברת ביטוח מומלצת שתספק לכם הגנה כלכלית ומשפטית במקרה הצורך.

טופס תביעת ביטוח

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף סביב הנושא
מיגון אש בישראל – מהן תקנות החובה?

מיגון אש הוא נושא חשוב ביותר בישראל, במיוחד לאור האיומים הביטחוניים המתמשכים והסכנה של שריפות והתלקחויות. מטרתו העיקרית של מיגון אש היא להגן על חיי

מהו ביטוח תכולת דירה ולמה זה חשוב?

הבית שלנו הוא המקום שאנחנו מרגישים בו הכי בנוח. המקום בו אנו ישנים, אוכלים ויכולים לחוות רגעים יפים עם החברים שלנו והמשפחה שלנו. אנחנו יכולים

אילו טיפולים מכסה ביטוח רכב?

האם תהיתם פעם מה בדיוק מכסה ביטוח הרכב שלכם? האם כאשר קורה מקרה של נזק או תאונה אתם בטוחים שכל הוצאות הטיפול והתיקון מכוסות? לצערנו,

משרד עורך דין חדיד - הלד
עו"ד תביעות ביטוח - משרד עורך דין חדיד - הלד

משרד עו"ד  חדיד – הלד מתעסק בדיני תביעת ביטוח או נזיקין ומייצג בהצלחה רבה מאות עובדים ומעסיקים עד למיצוי זכויותיהם. פנו אלינו עוד היום כדי להבטיח טיפול מהיר ויעיל בתביעה שלכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?