מזונות ילדים: מה מגיע לך ומה עליך לשלם?

לצערנו הרב גירושין ופרידות הם חלק בלתי נפרד מהחיים. לפעמים מערכות יחסים מגיעות אל קיצן ובני הזוג אחרי שניסו להתגבר על הקשיים, מחליטים להפרד. נכון, זה אף פעם לא קל, מדובר בתהליך מורכב ואפילו קשה אבל אם מתכוננים אליו כראוי, נעזרים בסביבה ובאנשי מקצוע מהשורה הראשונה אפשר לעבור אותו ואפילו לצאת מחוזקים מהצד השני ולהתחיל חיים חדשים. 

אחד הדברים הכי קריטיים בתהליך הגירושין והחיים שלאחריו הוא הילדים והמזונות. תחום מורכב מאד שמחייב מעורבות של אנשי מקצוע כדי להגיע להסדרים הטובים ביותר. בכתבה זו נעזור לכם לעשות סדר בנושא, כך שתגיעו אל התהליך עם כל המידע החשוב שאתם צריכים.

 

מה זה בכלל מזונות?

כאשר הורים לילדים קטינים, הכוונה עד גיל 18, מחליטים להתגרש או להפרד, אחת הסוגיות המרכזיות שעליהם להסדיר היא תשלום מזונות הילדים. תשלום מזונות הוא עניין המחויב בחוק. הכוונה היא לתשלום חודשי שעל צד אחד, לרוב האב, לשלם לצד השני, לרוב האם.

מדובר בתשלומים שוטפים שעוזרים במימון הוצאות הגידול והצרכים השונים של ילדיהם המשותפים. חשוב לדעת שגם אם אתם לא נשואים, אך יש לכם ילדים משותפים, ניתן לתבוע מזונות על פי החוק.

מה זה בכלל מזונות 

איך קובעים את הסכום?

קביעת סכום המזונות משתנה ממקרה למקרה ולכן יש להסתכל על כל מקרה לגופו. הסכום יקבע לפי המשמורות על הילדים, ההכנסה של בני הזוג, גילאים הילדים, ההוצאות השוטפות ועוד. במקרים של משמורת משותפת, לדוגמא, חישוב מזונות ילדים ייעשה לפי חלוקת זמני השהות של הילדים אצל כל אחד מההורים לפי הסדר משמורת ילדים ביניהם.

על מנת להבין בדיוק את פרטי המקרה שלכם חשוב להתייעץ עם עורך דין מומחה שמכיר היטב את החוק ואת הנעשה בשטח וידע לכוון אתכם בתחילה, ובהמשך לבנות איתכם את התיק שלכם. משרד לגירושין ToDivorce הוא אחד המשרדים הטובים ביותר הקיימים כיום בארץ.

חשוב לדעת שישנם מקרים מורכבים יותר המחייבים בית משפט אך חשוב לדעת שניתן לעשות גם תהליכים אחרים כגון גישור, ולהגיע להסכם חוקי ללא מעורבות בית משפט.

איך קובעים את הסכום

מה עוד חשוב לדעת על התהליך?

ראשית חשוב לדעת שאם תכנסו למריבות ארוכות שנים וקונפליקטים קשים אתם תפגעו מכך. דבר זה יכול לגרום לבזבוז זמן ואנרגיה משווע והכי חשוב – עלול לפגוע בילדים. תהליך גירושין הוא תהליך מאד אמוציונלי וקשה לא לקחת אותו ללב.

לכן חשוב מאד לבחור בשירותיו של עורך דין מוכשר מאד שיידע גם להגן על הזכויות שלכם ולאפשר לכם לחתום על הסכם הוגן בו אתם לא מופלים לרעה, לצד זאת גם ידע לנהל את התיק ברגישות שלא תעמיק את הסכסוך.

לסיכום, מדובר בתהליך לא קל אך חשוב ומשמעותי. שכרו את כישוריו של עורך דין מעולה שיעזור לכם עם התקופה הקשה הזו וודאו שאתם מקבלים את מלוא הזכויות שלכם וזוכים להסכם הוגן.

מזונות ילדים מה מגיע לך ומה עליך לשלם

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף סביב הנושא
למה לשון הרע בפייסבוק הרבה יותר נפוצה מפנים אל פנים

רשתות חברתיות הפכו לזירה פופולרית בשיח הציבורי. עם זאת, לצד היתרונות הרבים שמספקות פלטפורמות אלה, הן גם מאפשרות תופעה מדאיגה של לשון הרע ופגיעה בפרטיות. פייסבוק, הענקית החברתית המובילה, היא זירה פורה במיוחד ללשון הרע, שנפוצה בה הרבה יותר מאשר בשיחות פנים אל פנים. התופעה הזו מעלה חששות רבים בנוגע לשלומם הנפשי והרגשי של המשתמשים ולפגיעה בחופש הביטוי הלגיטימי. המרחק הווירטואלי ברשת החברתית, המשתמשים חשים מרוחקים מהמטרה עליה הם מדברים לשון הרע, מה שמקל עליהם להתבטא בצורה פוגענית יותר. בשיחות פנים אל פנים, הקרבה הפיזית והמגע הבלתי אמצעי מגבירים את התחושה של אחריות, ומעוררים יותר רגשות אנושיים כמו אמפתיה ורגישות.   אנונימיות פייסבוק מאפשרת לחלק מהמשתמשים להישאר אנונימיים או להסתתר מאחורי זהויות בדויות. כתוצאה מכך, הם חשים פחות מאוימים מתגובות שליליות או השלכות על המוניטין שלהם, ונוטים להתבטא בצורה חופשית ופוגענית יותר.

רשלנות רפואית בלידה

הרוב הגדול של הלידות שמתרחשות בעולם המערבי, קורות במסגרת של בית חולים, בהשגחה צמודה של הצוות הרפואי המיומן, ובגישה מלאה לציוד הנדרש לטפל במקרי חירום.

משרד עורך דין חדיד - הלד
עו"ד תביעות ביטוח - משרד עורך דין חדיד - הלד

משרד עו"ד  חדיד – הלד מתעסק בדיני תביעת ביטוח או נזיקין ומייצג בהצלחה רבה מאות עובדים ומעסיקים עד למיצוי זכויותיהם. פנו אלינו עוד היום כדי להבטיח טיפול מהיר ויעיל בתביעה שלכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?