אילו דגשים קיימים בחוק לגבי הקמת רשת צל בגינה

מגפת הקורונה דחפה לא מעט אנשים לחפש להם מקום מגורים חדש. אנשים הבינו שבמקום בית צפוף במגדל בעיר – הם מעדיפים לגור במרחבים הפתוחים של היישובים, המושבים והקיבוצים. גם מי שכבר גר מחוץ לעיר, הבין שהוא יכול (ואולי גם צריך) להשקיע יותר בטיפוח הבית והחצר שלו.

אחת הדרכים הכי בסיסיות לשדרוג החצר היא דאגה לפתרון הצללה. כך אתם יכולים להנות מהחצר בכל מזג אוויר, לארח חברים או משפחה ועוד. אבל אילו דגשים קיימים בחוק לגבי הקמת רשת צל בגינה? את התשובה לשאלה הזו, יחד עם כל מה שצריך לדעת על רשת צל לגינה תוכלו למצוא ממש כאן.

 

הקמת רשת צל בגינה לפי החוק

את הרפורמה שנעסוק בה בתחום התכנון והבינוי אמנם מכנים "חוק הפרגולות", אך האמת היא שהרפורמה הזו נוגעת למגוון רחב הרבה יותר של מבנים.

על פי תיקון 101 לחוק התכנון והבניה, המכונה גם "חוק הפרגולות" או "רפורמת המרפסות", ניתן לתלות רשת צל בגינה עם פטור מלא מדיווח לרשויות – בתנאים מסוימים. התנאים שהחוק מציב לקבלת הפטור הם:

  1. המפתח בין העמודים לא יעלה על 5 מטרים.
  2. משקל רשת הצל לא יחרוג מ- 3.5 ק"ג למטר מרובע.
  3. הרשת לא תתלה מגובה של יותר מ- 3 מטרים.

כל עוד אתם עומדים בשלושת התנאים הפשוטים הללו – אתם יכולים לתלות רשת צל ללא צורך בדיווח או קבלת אישור לכך מהרשות המקומית.

 

איך בוחרים רשת צל לגינה

רשת צל לגינה חייבת, ובכן, לעשות הרבה צל. כדי לבחור את רשת הצל שהכי טובה לכם – שימו לב למספר פרמטרים. קודם כל, שימו לב למידת סינון קרינת ה-UV שהרשת מספקת. בנוסף, שימו לב שיש לרשת מסגרת תמיכה. דבר אחר שכדאי לחשוב עליו כשבוחרים רשת צל לגינה הוא מידת העמידות של הרשת לתנאי מזג אוויר שונים (גשם, רוח, חשיפה ממושכת לקרינת השמש ועוד).

 

איפה קונים רשת צל לגינה

רשת צל לגינה קונים אך ורק מחנות מקצועית. רשת צל במחיר נמוך היא ככל הנראה רשת צל לא איכותית, שלא תחזיק מעמד עבורכם זמן רב. בנוסף, רשת צל חייבת להיות יציבה. לכן, אתם חייביפ לקנות את רשת הצל שלכם מבית עסק שמשווק אך ורק רשתות צל יציבות, ואף מספק שירותי התקנה אמינים.

 

סיכום

לסיכום, החוק מאוד מאפשר לאזרחים להתקין רשתות צל בגינות שלהם. זאת מתוך הבנה שרשת צל היא מוצר אמין, נפוץ ומבוקש. קנו את רשת הצל שלכם אך ורק ממקום אמין שניתן לסמוך עליו. גם את ההתקנה בצעו אך ורק על ידי בעל מקצוע.

אנחנו ממליצים לכם להצטרף לישראלים רבים, ולקנות רשת צל לגינה שלכם. רשת צל לגינה תאפשר לכם להשתמש הרבה יותר בגינה שלכם, מבחינת הזמנים ומבחינת השימושים.

איש משפט

 

אודות המחבר

רוצה לחזור לחלק מסוים בעמוד?
מידע נוסף סביב הנושא
למה לשון הרע בפייסבוק הרבה יותר נפוצה מפנים אל פנים

רשתות חברתיות הפכו לזירה פופולרית בשיח הציבורי. עם זאת, לצד היתרונות הרבים שמספקות פלטפורמות אלה, הן גם מאפשרות תופעה מדאיגה של לשון הרע ופגיעה בפרטיות. פייסבוק, הענקית החברתית המובילה, היא זירה פורה במיוחד ללשון הרע, שנפוצה בה הרבה יותר מאשר בשיחות פנים אל פנים. התופעה הזו מעלה חששות רבים בנוגע לשלומם הנפשי והרגשי של המשתמשים ולפגיעה בחופש הביטוי הלגיטימי. המרחק הווירטואלי ברשת החברתית, המשתמשים חשים מרוחקים מהמטרה עליה הם מדברים לשון הרע, מה שמקל עליהם להתבטא בצורה פוגענית יותר. בשיחות פנים אל פנים, הקרבה הפיזית והמגע הבלתי אמצעי מגבירים את התחושה של אחריות, ומעוררים יותר רגשות אנושיים כמו אמפתיה ורגישות.   אנונימיות פייסבוק מאפשרת לחלק מהמשתמשים להישאר אנונימיים או להסתתר מאחורי זהויות בדויות. כתוצאה מכך, הם חשים פחות מאוימים מתגובות שליליות או השלכות על המוניטין שלהם, ונוטים להתבטא בצורה חופשית ופוגענית יותר.

משרד עורך דין חדיד - הלד
עו"ד תביעות ביטוח - משרד עורך דין חדיד - הלד

משרד עו"ד  חדיד – הלד מתעסק בדיני תביעת ביטוח או נזיקין ומייצג בהצלחה רבה מאות עובדים ומעסיקים עד למיצוי זכויותיהם. פנו אלינו עוד היום כדי להבטיח טיפול מהיר ויעיל בתביעה שלכם.

צריכים סיוע וליווי משפטי?